Üyelik Sözleşmesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

LÜTFEN SMSARKADASLIK.COM, SMSARKADASLIK.NET, SMSARKADASLIK.ORG, T81.NET, E-SEVGILIM.COM, SONUMOL.COM, ASKMERKEZI.NET, GALIMBE.COM, GALIMBE.NET, İNTERNET SİTELERİNİ KULLANMADAN ÖNCE BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUN. YUKARIDA YAZILI İNTERNET SİTELERİNE ÜYE OLMAKLA, BU ANLAŞMANIN BÜTÜN MADDE VE ŞARTLARINI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. YENİ ÜYELİK ESNASINDA BU METNİ OKUDUĞUNUZU VE KABUL ETTİĞİNİZİ SÖYLEYEN BİR KUTUCUKLA KARŞILAŞACAKSINIZ.BU KUTUCUĞU İŞARETLEMENİZ AŞAĞIDAKİ MADDELERİN TAMAMINI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELECEKTİR. AŞAĞIDAKİ YAZILI METİNLER, YUKARDA YAZILI İNTERNET SİTELERİ İLE ONUN ÜYELERİ ARASINDAKİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİN METNİDİR.
BUNDAN SONRA SÖZLEŞMEDE "SİTELERİMİZ" OLARAK ANILACAKTIR.

TANIMLAR

SİTELERİMİZ : T.C yasalarına uygun olarak üyelerine internet üzerinden tanışmaları ve birlikte aktiviteler düzenlemeleri için gerekli veritabanını ve araçları sağlayan İnternet siteleri ve onun yasal temsilcileri.
SİTELERİMİZİN ÜYESİ : İnternet aracılığıyla gerekli bilgileri vererek SİTELERİMİZ'e kaydolan ve üyelik sözleşmesini okuyup kabul eden internet kullanıcısı. Bundan sonra sözleşmede "üye" olarak da anılacaktır.

GENEL KURALLAR

1. Sitelerimiz ve servisi, yalnızca 18 yaşından büyükler içindir. Sitelerimiz'deki üye formunu dolduran herkes 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder. 18 yaşının altında olduğu tespit edilen kişiler servizlerimizden uzaklaştırılır ve üyeliği geçersiz kılınır; bu durumda üye, hiç bir ticari - hukuki hakkı olmayacağını kabul ve beyan eder.

2. Sitelerimiz üyeliği kişiseldir. Asla bir başkasına ödünç verilemez, devredilemez, ücret karşılığı satılamaz. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Sitelerimiz sorumlu olmadığı gibi bunun tespiti durumunda ilgili üyelik iptal edilir.

3.Sitelerimiz üyeleri, Sitelerimiz ve birbirleriyle olan ilişkilerinde Türkiye Cumhuriyeti'nde geçerli olan tüm yasalara uymakla yükümlüdür. Sitelerimiz üyeleri ve ziyaretçileri, Sitelerimiz'i kullanarak yasalar karşısında suç sayılan hiçbir fiili gerçekleştiremez, hukuka ve genel ahlaka aykırı davranamaz. Sitelerimiz de suç işlenmesi ve hukuka aykırı fiillerde bulunulması durumunda hukuki sorumluluk şahsidir. Kişilerin hareketlerinden doğan hukuki sorunlardan Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.

4. Sitelerimizde her kullanıcı adı ve e-posta adresi bir kez kullanılır. Üye, üyelik bilgilerini ve şifresini muhafaza etmek zorundadır. Üyenin başkalarına verdiği bilgiler sebebiyle doğacak zararlardan ve oluşabilecek kusurlu davranışlardan Sitelerimiz sorumlu değildir.

5. Sitelerimizde üyeler tarafından oluşturulan profiller, üyelerin kendilerini tanıtmaları için kullanılan tüm herkese açık internet sayfalarıdır. Bu profillerde üyelerin açıklayacağı adres, kimlik, iletişim bilgilerinin yanı sıra Sitelerimiz servisi uyarınca telefon numaraları veya e-posta adreslerine (buna benzer diğer tüm iletişim bilgileri) dair bilgilerin açıklanmasından ötürü doğacak zararlardan ve oluşabilecek kusurlu davranışlardan ötürü Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.

6. Sitelerimiz'e fotoğraflarını bırakan üyelerin fotoğraları, ancak Sitelerimiz editörleri tarafından onaylandıktan sonra Sitelerimizde sergilenir. Sitelerimiz sayfaları içinde üyelerin popüler olma dereceleri Sitelerimiz'in ana sayfasında yayınlanabilir. Bu durumdan ötürü doğacak hiçbir kusurlu durumdan ötürü Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.

7. Sitelerimiz de oluşturulan profillerin tüm Sitelerimiz üyelerine ve ziyaretçilerine açıktır. Bu alanlarda çok özel bilgi vermemek, profiller 24 saat editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır.

8. Sitelerimiz üyeleri profillerinde herkesin görmesini istemedikleri kısımları üst menüde yer alan "Ana Panelim" bölümünden düzenleyebilirler.

9. Sitelerimiz de mesajlar, sağ menüsünde yer alan mesaj sayısı veya zaman belirtilen limitleri aştığı takdirde üye ayrıca uyarılmazksızın silinir.

10. Üye fotoğraf sayısı, ilgilenme kayıt sayısı, sms/mesaj sayısı, profil ziyareti sayısı ile ilgili sayfalarda beyan edilen limitler aştığında sistem tarafından en eski tarihli kayıtlardan başlayarak silinebilir.

11. Sitelerimiz üyeleri, Sitelerimiz'in tüm alanlarında, başkalarına ait telif haklarına, ticari haklara ve diğer mülkiyet haklarına aykırı hareketlerinden doğrudan sorumludur.

12. Sitelerimiz üyeleri, suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel ve ulusal yasalara ya da uluslar arası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, cinsel içerikli mesaj, kaba, pornografik, rahatsız edici veya genel ahlak unsurlarına aykırı bilgi, dosya, resim vb postalayamaz ya da iletemez.

13. Sitelerimiz, site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; bu alanlarda ifade edilen görüşleri, fikirleri paylaşmak durumunda değildir.

14. Sitelerimiz Üyelerine göndereceğiniz mesajlarda ve smslerde kesinlikle hakaret etmeyecek, karşı tarafı kışkırtmayacak, karşı tarafı olmadığı bir durumla suçlamayacak, şantaj ve tehdit etmeyeceğini kabul ve taahhüt etmiştir. Aksi halde Sitelerimiz yönetimi hiç kimseye haber vermeden bağımsız şekilde ilgili üyenin bilgilerini yayından kaldırma, bir daha ulaşılamayacak şekilde iptal etme hakkını ve varsa ücret ödediği servisleri de iptal edip ücret iadesi yapıp/yapmayacağını gizli tutar.

15. Üyeler, kişisel bilgiler dışında, siteye gönderdikleri her türlü verinin kullanım hakkını Sitelerimiz'e sınırsız ve süresiz olarak vermiş olduğunu kabul eder. Sitelerimiz, üyelerinin gönderdiği bu bilgileri üyelerinin kişilik haklarına zarar vermemek koşuluyla kullanabilir. Sitelerimiz; kişiye özel bilgileri, üyeler aksi yönde özel izin vermedikçe sadece istatistikî veri olarak kullanacağını taahhüt eder.

16. Sitelerimiz de bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda, Sitelerimiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

17. Teknik zorunluluklardan, bakım yahut yenileme işlemlerinden, telefon şebekesinden, servis sağlayıcıdan ve elektrik kesintilerinden dolayı hizmetin verilmesinde yaşanacak aksaklıklardan Sitelerimiz kasti sorumlu değildir.

18. Olası kesintiler veya başka bir sebeple üyelerin iletişiminde oluşabilecek hata, aksama, kopukluk, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından Sitelerimiz kasti sorumlu tutulamaz.

19. Sitelerimiz ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, ücretli hale dönüştürebilir ya da tamamen kaldırabilir.

20. Sitelerimiz, mazeret göstermeksizin "ücretsiz üyelik"ten faydalanan üyenin ya da üyelerin üyeliklerini geçici ya da kalıcı olarak iptal edebilir.

21. Sitelerimiz, herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.

22. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Sitelerimiz'in üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

23. Sitelerimiz, kendi siteleri üstünden yapılan ve zarar doğurabilecek her türlü haberleşmeyi, yayını, bilgi aktarımını istediği zaman kesme hakkını ve gereken koşullar oluştuğu takdirde üye bilgilerini silme, üyeyi servislerden men etme ve üyeliğine son verme hakkını saklı tutar.

24. Sitelerimiz, servislerinin her zaman ve her şart altında, zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, servis kullanımından elde edilen sonuçların her zaman doğru ve güvenilir olacağını, servis kalitesinin herkesin beklentilerine cevap vereceğini taahhüt etmez, edemez.

ÜYELİK

25. Üyelik Kabul Şartları: Üye olmak isteyen bir kullanıcı profilinin kabul edilmesi aşağıdaki şartların yerine getirilmesine bağlıdır.

 • a) Üyelik başvurusu yapan kullanıcı en çok 12 adet sahte olmayan kendisini gösteren fotoğraf göndermelidir, başvurusu sırasında gözden kaçmış olsa dahi üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra editörlerimiz tarafından yüklenen fotoğrafların o üyeye ait olmadığı fark edilmsi durumunda, üyeliği iptal olunur Sitelerimizden uzaklaştırılır. Üyenin böyle bir durumdan doğan hiçbir hukuki ve ticari hakkı yoktur.
 • b) Profiller; ev adresi, iş adresi, web adresi, telefon numarası, isim soy isim, marka adı gibi doğrudan ya da dolaylı olarak kişisel/ticari bilgi içeremez.
 • c) Profillerde kullanıcı; hakaret içeren, seksist ya da ırkçı ifadeler kullanamaz. Bunun yanı sıra profillerde herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandası yapılamaz.
 • d) Profillerde herhangi bir şekilde reklam yapılamaz.
 • e) Sitelerimiz Üyesi, her ne amaçla/sebeple olursa olsun, 2. bir üyelik profili yaratamaz. Tekrar (2.) açılan tüm üyelikler sahtedir, aldatıcıdır. Tekrar eden sahte profil yaratmak, hem diğer üyeleri hem de işletmemizi dolaylı veya direkt olarak aldatmak, kandırmak, yanıltmak amacına hizmet ettiği için, birden fazla üyelik profili açtığı tespit edilen bir üyenin her iki hesabı da iptal edilir. Böyle bir durumda üye, hak sahibi olduğunu iddia edemez.
 • f) Bu sözleşmeyi onaylayıp üyeliğinizi başlattıktan en az 7 gün sonra kendi isteğiniz ile üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. 7 günü dolmayan üyelikler kendi isteğiniz ile iptal edilemez. Üyelik bilgilerinizi ve varsa profil fotoğraflarınızı size özel sayfanızda silebilir/değiştirebilirsiniz. Çok acil ve ailevi/mesleki bir durum söz konusu ise bunu bize bildiriniz, gerekli iptal işlemleri tarafımızdan yapılacaktır.
 • g) Üyelik bilgilerinize kaydettiğiniz GSM numaraları ve diğer tüm görsel / yazılı bilgier, tarafımızdan yasal süreçler boyunca kayıt altına alınmakta ve hıfz edilmektedir. Sitelerimiz Üyesi, yasal süreçlerin sonunda kendi isteği ile bilgilerinin silinmesi yönünde bize bir bilgi vermediği sürece, işbu bilgiler tarafımızdan ömür boyu saklanabilir. Sitelerimiz üyesi, Üyeliğini kendi isteği ile Üyelik İptal sayfasından gerçekleştirebilir.
 • h) 7 günü doldurmadığı ve e-mail adresini onaylamadığı halde kendi isteği üzerine iptal işlemleri ile ilgili bize bilgi veren ücretli üyelerimizin üyeliği, satın aldığı hizmet dahilinde iptal edilebilinmektedir

ÜCRETLİ SERVİSLER HAKKINDA


26. Sitelerimiz'de 2 Adet üyelik sistemi vardır Standart üyelik (ücretsiz) Gold üyelik (ücretli). Gold üyelikteki aylık süreler, ilgili ay kaç gün olursa olsun 30 gün olarak sayılacaktır. Üyelik tiplerinin farklılıkları Sitelerimiz yönetimi tarafından belirlenir ve Sitelerimiz yönetimi uygun gördüğü şekilde üyelik tiplerinin özelliklerini bağımsız şekilde değiştirebilir. Ücretsiz olarak kayıt olan bir üye, ilerleyen zamanlarda ödeme yapıp ve herhangi bir sebepten işbu sözleşmeyi ve/veya Saygınlık Kurallarımızı ihlal etmesi sonucunda, üye olduğu tarihten bu yana ücretsiz olarak aldığı hizmetin bedelini ve 20 TL Üyelik Aktivasyon bedelini ödemekle yükümlüdür. Sitelerimiz'e üye olunması durumunda doldurulan formda verilen bilgilerin hatalı ve noksan olmasından dolayı ortaya çıkabilecek durumlarda, sorumluluğun üyede olduğunu üye peşinen kabul eder.

27. Sitelerimiz'e ücretli üye olurken kesinlikle sizden "Sitelerimiz üzerinden Mobil Ödeme ile ödeme" istenmez.

28. Sitelerimiz Üyesi, satın aldığı üyelik tipinin özellikleri ile sınırlıdır. Üyelik süresini seçip satın alırken bu özellikleri okumak ve bilmek ve anlamakla yükümlüdür. Tüm hizmetlerin özellikleri satın alma sayfasından açık ve net olarak yazmaktadır. 1 Ay kullanım süresi (Ekonomik Paket - 100 adet mesaj ile 10 adet sms) olan paket, satın alma sayfasında da belirtildiği gibi tamamen sohbet maksatlıdır, bu hizmette hiç bir iletişim adresi alınıp verilememektedir.

28. a - ). Sitelerimiz üyesi, profilindeki özel bilgilerini (GSM no, E-mail adresi vb.) kendi isteği ile gizleyebilir veya açabilir; bu durumda satın alınan hizmet ve hizmetin özellikleri ne olursa olsun, bilgilerini gizleyen bir üyenin GİZLENMİŞ bilgilerini bir diğer üye veya ziyaretçi görüntüleyemez.

29. Sitelerimiz üyesi, üyelikten ayrılıp hesabını kapattığı takdirde, üyelikle ilgili tüm haklarını kaybeder, buna ödediği üyelik ücreti de dahildir ve bu işlemin geri dönüşü yoktur.

30. Sitelerimiz üyelerine ait profiller, Sitelerimiz'in kurallarını ihlal ettikleri takdirde, üyelikleri kullanıcıya herhangi bir uyarı yapmaksızın iptal edilebilir (öncelikle uyarı verilebilir). Kişi bu durumda üyelikle ilgili tüm haklarını kaybeder ve herhangi bir geri ödeme ya da kullanılmamış dönemlere ait ücretlerin iadesi mümkün değildir.

31. Sitelerimiz'de üyelik ücreti ödeyen kişiler, bu sözleşmeyi ihlal etme hakkına sahip değillerdir. Profillerde, sitenin diğer alanlarında veya üyelerle iletişim esnasında T.C. yasalarına, genel ahlaka ve sözleşme kurallarına aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında sözleşmede öngörülen yaptırımlar uygulanır. Açıklanan sebeplerle üyelikten mahrum bırakılan kişi haklarının ihlal edildiği iddiasında bulunamaz, yaptığı ödemenin iadesini isteyemez.

32. Sitelerimizde üyelik ücretinin ödenmesi; ATM (kartlı-kartsız), banka havalesi, Western Union ve PTT Posta Çeki ile yapılır.

33. Sitelerimizde satılan üyeliklerin ücretleri, üyenin kendi isteğiyle veya Sitelerimiz tarafından bu sözleşmede belirtilen hükümlerden dolayı uzaklaştırılması durumunda, kısmen ya da tamamen ücret iadesi yapılmaz.

34. Sitelerimiz üzerinden gönderilen bütün Mesaj ve SMSler, gönderen kişilerin kendi sorumluluğundadır.

 • a) Sitelerimiz ile direkt olarak ilgili olmayan teknik sorunlardan ve/veya Telekominikasyon firmasının sorunlarından dolayı iletilemeyen SMSler hakkında Sitelerimiz'in herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 • b) Sitelerimiz'in teknik sorunlarından dolayı iletilemeyen SMSler hakkında gereken düzeltmeyi (SMS hakkı iadesi) yapacağını taahhüt eder.
 • c) SMSlerinizin ortalama teslim süresi 1 saniye ile 24 saat arasındadır.
 • d) Tüm hizmetlerimizde Adil Kullanım Kotası bulunmaktadır. *Kısa süre (*kısa süreden kasıt; sistemdeki anlık hareketleriniz, sayfa yenileme süreniz, mesaj atma aralıklarınız ve buna benzer daha çok kombinasyonların sistematik olarak bilgisayar programı tarafından hesaplanmasıdır) zarfında 100-150 ve üzeri mesaj / sms yollamanız ve gönderiğiniz mesajların spam niteliği (SPAM = Birbirine benzer nitelikte veya sözleşmenin geneline aykırı olması) taşıması halinde üyeliğiniz ceza alır. Adil Kullanm Kotası/Şartları ayrıca siz üyelere satın alma sayfasında da açıkça belirtilmiştir.

GÜVENLİK

35. Sitelerimiz güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır.

36. Sitelerimiz üyesi, site ile iletişiminde kullandığı tüm metinlerde (e_posta, fax, mektup,telefon,web,iş ve ev adresi) kredi kartı bilgilerini asla yazmamalıdır. Sitelerimiz bu yollarla aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

37. Üye, siteye giriş yaparken kullandığı şifrenin güvenliğini sağlamakla ve siteden ayrılırken "Güvenli Çıkış" yapmakla yükümlüdür. Üyenin bu konudaki ihmalinden veya şifresini başkalarıyla paylaşmasından doğabilecek zararlardan Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.

38. Sitelerimiz online (çevrimiçi) ya da offline (çevrimdışı) konumdaki hiçbir üyenin davranışlarından dolaylı veya direkt olarak sorumlu değildir. Hiç bir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, online ya da offline konumda olunması, üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan kayıp, hasar, zarar, ölüm vb durumlardan sorumlu değildir.

39. Sitelerimiz gerekli gördüğü durumlarda verilen hizmetin sağlıklı ve güvenli olarak yürütülebilmesi için veya hukuki sebeplerle üyeler arasındaki anlaşmazlıkları takip edebilir. Ancak üyeler arasındaki iletişimi yönlendirmekle veya müdahale etmekle yükümlü değildir. Sitelerimiz, üyelerine istemedikleri kişilerle iletişime ve onları engellemek konusunda azami teknik, teknolojik imkân ve aracı sunmuştur. Üye, bu konuda istediği sınırlamayı kendisi yapabilir. Hukuken ve bu sözleşmenin ilgi alanına girmeyen konularda Sitelerimizin sınır koyma yükümlülüğü ve sorumluluğu yoktur.

40. Sitelerimiz'in üyeleri tarafından sitenin herhangi bir bölümüne gönderilen herhangi bir veriyi sitenin huzuru, üyelerin güvenliği, hizmetin devamlılığı, teknik zorunluluklar, yasalara, genel ahlaka veya bu sözleşme hükümlerine aykırılık gibi gerekçelerle kısmen veya tamamen silebilir. Bundan dolayı Sitelerimiz den şikâyetçi olunamaz.

41. Sitelerimiz de üyeler tarafından açılan ve kaydedilen profil, profil resimleri ve hesaplarının içeriğinden Sitelerimiz sorumlu tutulamaz. Bu profillerin kaydedilmesi ve bu kayıt sayfalarında üyeler tarafından kullanılan hiçbir verinin(resim,yorum,metin) içeriğinden Sitelerimiz sorumlu tutulamaz.

YAPTIRIM VE YETKİ

42. Bu sözleşme hükümlerini ihlal ederek; Sitelerimiz'in donanımına, yazılımına ve içeriğine verilecek zararı tazmin yükümlülüğü zararı veren üyeye aittir.

43. Bu sözleşme hükümlerine aykırı hareket edenlerin üyeliklerine son verilir. Sözleşmeyi ihlal sebebiyle üyeliği iptal edilenler hak iddia edemez.

44. İleride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla üyelere e-posta yolu ile haber vermek koşulu ile işbu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddeler değiştirebilir, iptal edilebilir veya yeni maddeler ilave edilebilir.

45. Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek itilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (BK, TTK, HUMK, MK ve sair) uygulanacaktır.

46. Uyuşmazlık halinde yetki, Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Mahkemelerinindir.

›
›
Arkadaş Arama - Üyelik Sözleşmesi - Saygınlık Kuralları - Gizlilik Politikası - Yardım Konuları - Müşteri Hizmetleri - İletişim